Krize v karanténě.

Ráno po probuzení si uvařím kafe a už automaticky sahám po mobilu, startuju ty internety a brouzdám po novinkách. Projíždím ty české, zjišťuji jak se daří mým známým po facebooku, instagramu a končím na holandských stránkách. Většinou je to pořád to samé. Jak ovlivní krize trh nemovitostí nebo lidská práva? Jak pracovat z domova? Jak vypadají turistické atrakce bez lidí? Jaké akce se už zrušili? Jak dlouho budou stávající opatření trvat?

Koronovým článkům už se vyhýbám obloukem, za to se vždy pobavím nad pasáží s komentáři ve facebookových skupinách, protože ty jsou k nezaplacení. Pokud se chcete odreagovat, doporučuji. Hlavně si to ale neberte osobně.

Popíjím kafe a užívám klidného rána, dokud moje oči nespočinou nad titulkem další zprávy.  

Holandská vláda vydala další omezení, lidem není nadále umožněn nákup alkoholu po celou dobu karantény. Polévá mě studený pot a projede mnou vlna strachu. Hlavně nepanikař, ta tvoje holandština není žádná hitparáda, třeba jsi to jenom nepochopila. Vytahuju kapesní slovník a luštím jedno slovo po druhém. Tak a je to, ačkoliv se snažím vymyslet jakýkoliv jiný možný význam tohoto sdělení, docházejí mi nápady. Jsem v prdeli. Mísí se ve mně vztek a panika. Co budu dělat? Kolik toho máme doma? Během minuty vystřihnu v hlavě precizní trojčlenku a vypočítám si, jak dlouho vydržíme se zásobama.

Moc dlouho ne.

Na váhání není čas, jednou rukou dopíjím kafe a druhou se snažím pobrat co nejvíc kusů oblečení. Rychle skáču do kalhot a s jednou nohou v kalhotách poskakuji ke dveřím, soukám se do bot, šmátrám po klíčích a vybíhám ze dveří. Šmátrám po peněžence. Nemůžu ji najít. Šmátrám znovu po klíčích a vracím se pro peněženku. Klepou se mi ruce, nemůžu se trefit klíčem do zámku. Panika stoupá. Konečně otevírám dveře. Co, když už ani dneska neotevřou? Říkali s okamžitou platností. Je začátek měsíce. Tyvole, je začátek měsíce. Dubna. Prvního dubna. VE-RO-NI-KO, ty kopyto.

Tep se mi pomalu vrací do klidové frekvence.

Že se nestydíte. Příště si dělejte prdel z někoho jinýho, hajzlové!

Líbil se ti článek? Sleduj smutnaavesela na instagramu nebo facebooku.

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *