Do čtvrti červených luceren v Amsterdamu za nevšedními zážitky

Vykřičená čtvrť, RED LIGHT DISTRICT nebo Čtvrť červených luceren – všechny tyto názvy popisují čtvrť Amsterdamu – De Wallen, která je speciální svými výlohami ohraničenými červenými světelnými pásky, ve kterých prostitutky lákají své budoucí zákazníky. Jaká je historie tohoto místa a jak se tradiční řemeslo vyvíjelo v průběhu dějin? A co byste před cestou do této čtvrti měli vědět?

Po českých stopách do holandského Naardenu

Při cestování v Nizozemsku mě obzvlášť baví objevovat a následovat české stopy. Ráda hledám propojení mezi dvěma zeměmi, které nazývám svým domovem. Občas se za českými osobnostmi, které se svým bytím zapsali do historie, vydávám cíleně a někdy je nacházím čirou náhodou. V Nizozemsku můžete najít několik míst s velmi silnými českými stopami a jedním z nich je opevněné město nedaleko Amsterdamu – Naarden. A českou stopou zde není nikdo jiný, než učitel národů Jan Amos Komenský.

Gouda – město sýra, sirupových vaflí i barevných středověkých vitráží

Když se řekne Gouda, jako první se vám jistě vybaví typický holandský sýr. Ten získal své jméno právě díky tomu, že se po staletí v okolí Goudy vyráběl a na městských sýrových trzích se po staletí prodával. Sýr ale není to jediné, proč byste se do Goudy měli vydat. Co při návštěvě tohoto jihoholandského města tedy určitě nevynechat?

Tipy na vánoční dárky spojené s Nizozemskem

Zima se pomalu blíží a s ní i každoroční otázka “Co mám letos zase vymýšlet za dárky?” Pokud si ji kladete i vy a Holandsko máte vy nebo vaši blízcí zaryté v srdci, něco pro vás mám. Připravila jsem pro vás několik tipů na vánoční dárky s holandskou tematikou. Jedná se o produkty, které jsou mně samé velmi blízké a běžně je používám. Třeba vás některé z nich inspirují a vy ten vánoční shon prožijete bez zbytečného stresu a paniky z nákupů na poslední chvíli.