Vztah a život s cizincem

Romantika, vzájemné poznávání i hormony, co proudí celým tělem. Začátky vztahů bývají zpravidla vzrušující a zábavné. Někdy tu svou spřízněnou duši najdete ve svém rodném městě a někdy ji najdete až za hranicemi republiky. Randit s cizincem je pak vzrůšo na druhou, to mi věřte. Co vás ale může v takovém vztahu potkat a na co se připravit?

5 míst, co nevynechat v Rotterdamu

Rotterdam je druhé největší město Nizozemska. Je typický svou moderní architekturou, multikulturní atmosférou i důležitým přístavem. Právě v tomto městě totiž najdete největší evropský přístav. Protože bylo město za druhé světové války spojenci bombardováno, nezbylo z jeho historického centra téměř nic. Z tohoto důvodu je Rotterdam pravým opakem holandských romantických a historických měst. Je syrový, opravdový, moderní a na nic si nehraje. A právě proto se vám bude líbit.

Jak jsem se učila holandštinu a tipy, které pomůžou i vám

Učení cizího jazyka není žádný sprint, naopak bych ho spíš označila jako maraton. A z vlastní zkušenosti vím, že tahle cesta nekončí ani diplomem na stěně, složenými státnicemi nebo plynulým rozhovorem. Jakmile se jednou vydáte na cestu ke znalosti nového jazyka, bude vždycky, co se učit. Dnešním článkem se vám pokusím přiblížit studium holandštiny a dám vám několik tipů, které ve studiu pomohly mně.

Kousek Itálie v Holandsku? Vydejte se do Giethoornu!

Kouzelné městečko na severu Nizozemska se často označuje jako Benátky Severu. A má pro to samozřejmě dobrý důvod. Město je protkané vodními kanály a auta do centra města nemají přístup. Kolem malebných domečků se můžete projít pěšky, nebo se po kanálu proplout na lodi. Tak jako tak vás v Giethoornu čeká nezapomenutelný zážitek.

Květinové šílenství v Holandsku i po tulipánech?

Holandsko, potažmo celé Nizozemsko, je vyhlášeno svými dlouhými lány barevných tulipánových polí. Každý rok se sem vydávají statisíce turistů, aby tuto květinovou parádu zažili na vlastní kůži. Tulipány ale kvetou jen pouhé 2 měsíce v roce. Dnes vám představím další květinové zážitky, které vás v Holandsku čekají, i když jsou květy tulipánů už dávno pryč.

Bohatá příroda i procházka po mořském dně – to je ostrov Texel

Texel je největším ze severoholandských ostrovů. Čekají vás tu písečné duny, bohatá fauna a flora, široká pole s ovcemi a malebná městečka. Ne nadarmo je oblast Waddenského moře na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Co všechno na ostrově můžete vidět a proč byste s návštěvou neměli váhat? Právě to vám ukážu v tomto článku.