Jeden den na samotě u lesa aneb kde si v Holandsku odpočinout

Jak už nadpis napovídá, dnešní výlet do holandských končin není jedním z těch, které vám nabídnou cestovní agentury, protože na rozdíl od větrných mlýnů, kanálů nebo tulipánových polí vás na něm nečeká nic moc neobyčejného. Člověk totiž nemusí být každý den ohromován nesmírnou krásou a neobyčejností, protože i ta docela obyčejná místa v sobě mohou ukrývat neobyčejnou atmosféru.

Tímto článkem vás dnes vezmu do holandské přírody. A právě tím je tento výlet neobyčejný, protože kromě severu Nizozemska je tady sakra těžký pořádnou přírodu najít. A aby to nebyla úplná nuda, řeknu vám, kde v Holandsku najít pyramidu a zakončíme to jedním pohádkovým místem.

De Pyramide van Austerlitz neboli Slavkovská pyramida

Sice má do egyptských pyramid hodně daleko, ale na první pohled to opravdu pyramida je. Pyramidu najdete v provincii Utrecht ve městečku Woudenberg. Na pokyn Napoleonova generála Marmonta byla postavena v roce 1804 a o její výstavbu se postaralo 18 000 vojáků v rekordním čase 27 dní, zároveň s přilehlou vesničkou pojmenovanou Austerlitz, jejíž název je odvozen od českého města Slavkov neboli Austerlitz. Pyramida byla pojmenována svým současným názvem po bitvě u Slavkova napoleonovým bratrem a budoucím holandským králem Ludvíkem.

Ale abych vás jenom nenudila historií. Pokud se chcete projít v přírodě, je pro vás pyramida ideálním místem. Je obklopena lesem, kterým musíte projít, abyste se k ní vůbec dostali, takže tento výlet má nespornou výhodu v tom, že máte možnost strávit nějaký čas v přírodě, což v Nizozemsku není úplně běžné a občas je oříšek takové místo vůbec najít. Pod pyramidou najdete vojenské historické dekorace a po zaplacení vstupného pak můžete vystoupat na její vrchol. Pokud vám po cestě lesem vyhládne, můžete zajít do nedaleké restaurace a pokud s sebou budete mít děti, o zábavu se jim postarají přilehlé atrakce na hřišti.

Městečko Driebergen

Výlet za pyramidou můžete spojit s návštěvou okolních městeček a okolních zámků v okolí, kterými se to tu jen hemží. My jsme si vybrali městečko Driebergen, kde vás čeká například historická architektura, nebo se tu můžete projít v jednom z rozlehlých parků.

V tomto městečku se vám určitě podaří zapomenout na shon běžných dní a příroda vás vrhne do pohody. A pokud by vám ani to nestačilo, ubytujte se v nedalekém zámku Sterkenburg, nebo v jednom z jeho přilehlých domků, kde si budete připadat jako v pohádce.

Zámek Sterkenburg

Sám zámek je obklopen lesem , a kdyby nebylo několika dobře živených slepic a kohouta, kteří obývají zámecké zahrady, platil by za největší oázu klidu široko daleko.

Možnosti k ubytování jsou buď v samotném zámku, v zámecké věži, nebo v jednom z domečků pro služebnictvo.  Zámek si samozřejmě můžete celý projít,  anebo třeba využít dvě z jeho obrovských společenských místností s krbem, které navozují perfektní dobovou atmosféru. Po ránu si zase můžete vychutnat snídani v jídelně, která se nachází v jednom z přilehlých domečků.  Pokud tedy chcete na jeden den vypnout , udělejte si výlet na holandskou „samotu“, kde se budete cítit jako v pohádce.

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *