Cestování do Nizozemska: aktuální opatření a informace

Pokud se letos chystáte na dovolenou do Nizozemska, mám pro vás skvělou zprávu. Cesta do Nizozemska je i pro turisty otevřená a v tomto článku se dozvíte, jaká opatření jsou ještě v platnosti, a na které už můžete zapomenout.

Aktuální informace v platnosti od 23. března 2022

Důležité upozornění: Pokud máte příznaky koronavirové infekce, musíte se nechat otestovat a zůstat v izolaci. Pokud je váš test pozitivní, musíte strávit 10 dní v karanténě ode dne prvních příznaků.

Cestování do Nizozemska

Dveře do Nizozemska, tedy jeho hranice jsou otevřené pro všechny. Od 23. března 2022 není potřeba prokazovat se ani očkováním ani negativním testem.

Při cestování letadlem je po vás vyžadováno ještě vyplnění zdravotního prohlášení. To si můžete stáhnout zde: COVID-19 and flying to the Netherlands: health declaration form (English and Dutch) | Publication | Government.nl.

Všem cestujícím je doporučeno si po příjezdu do Nizozemska udělat antigen.

Na těchto stránkách si v angličtině můžete zkontrolovat, jaká opatření platí momentálně přesně pro vás a váš dopravní prostředek. Zadáte tam informace o tom, kdy cestujete a jakým prostředkem a dostanete konkrétní informace na míru. Quarantine Travelcheck COVID-19 | Rijksoverheid.nl

Kulturní vyžití a veřejné prostory

Veškeré veřejné prostory jako restaurace, muzea, bary, kina, koncertní sály jsou otevřené. Nemusíte zde nosit roušky, ani se prokazovat očkováním nebo negativním testem.

Roušky

Nosit roušky je povinné pouze v hromadné dopravě, nádražích, autobusových zastávkách, letištích a letadlech.

Všude jinde není nošení roušek vyžadováno. Do obchodů, restaurací nebo muzeí můžete tedy vstoupit bez nich.

Testování/očkování

Testování ani očkování není vyžadováno u vstupu do žádného z veřejných podniků. Do restaurace, baru, kavárny, muzea, posilovny či na koncert můžete jít bez prokazování se bezinfekčností.

To jsou veškerá epidemiologická opatření, která jsou aktuálně v platnosti. Pokud tedy jste očkování, nebo máte negativní test, nic vám v návštěvě třeba oblíbených tulipánových polí nebrání.

Přeji vám šťastnou cestu a doufám, že se necháte inspirovat i mými tipy na výlety po Nizozemsku. Na tomto odkazu si můžete zdarma stáhnout průvodce nebo cestovatelské karty s inspirací na výlety po Nizozemsku.

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *