Kvalitní tulipánové cibulky od holandských pěstitelů přímo na vaši zahradu

Nejčastější otázka, kterou v průběhu tulipánové sezony dostávám je: „Kde mám koupit kvalitní tulipánové cibulky?“ A jelikož to vlastně není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá, rozhodla jsem se vám ji zodpovědět v tomto článku.

Spousta turistů se vydává za tulipány v jarní sezoně a po návštěvě tulipánových atrakcí jako je Keukenhof, nebo tulipánových muzeí i tulipánových polí, kupují tulipánové cibulky v nejbližších stáncích.

Hned na začátek vás upozorním, že těmto nákupům byste se měli vyhnout. Fungují totiž jako typická turistická past a cibulky, které zde koupíte nejsou vhodné pro nákup hned z několika důvodů, které vám zde vysvětlím.

Na druhou stranu, pokud už cibulky tulipánů máte, ale nevíte, jak tulipány efektivně pěstovat, přečtěte si tento článek.

1) Cibulky koupené na jaře nejsou čerstvé, tudíž ani kvalitní

Proč? Z jednoho prostého důvodu. Ty čerstvé jste totiž zrovna viděli na polích. Tyto kvetoucí tulipánové lány jsou totiž celá aktuální úroda tulipánových cibulek. Ty ale teprve rostou, nabírají na síle a v prodeji budou až na podzim. Nejprve se osekají květy tulipánů, aby se energie a síla mohla vrátit zpět do cibulky, ta se pak nechá dorůst a po sezoně se vyhrabe, očistí a usuší. K prodeji tedy tyhle nové, čerstvé a vysoce kvalitní cibulky jdou až na podzim.

2) Skladování

Pokud koupíte cibulky na jaře, nejen, že kupujete starou zásobu neprodaných cibulek z předešlých let, ale také budete mít problém kvůli nesprávnému skladování. Cibulky tulipánů se sázejí na podzim, do té doby musí být uloženy buď v zemi (viz 1. bod), nebo ve chladu a temnu. To se samozřejmě v prodejních stáncích neděje. Zde máte vystavené cibulky na přímém slunečním světle, za teplých jarních dní a po koupi si je vezete domů, kde je musíte skladovat do podzimu, dokud není ta správná chvíle, vysadit je do země. Zde máte další velkou šanci, že se cibulky poškodí a z vaší jarní úrody nebude nic.

3) Kupujete zajíce v pytli

Spousta těchto obchodníků spoléhá na to, že si jako turisti nepřijedete za rok stěžovat na to, že vaše cibulky nevyrostly, nevykvetly, nebo, že vám na zahradě vyrostlo něco úplně jiného než to, co jste koupili podle obrázku. Obzvlášť často nastává tento problém s cibulkami z turisty velmi oblíbeného amsterdamského plovoucího květinového trhu Bloemenmarkt. Těmto cibulkám se vyhněte obloukem, pokud nechcete utratit spoustu peněz za jedno velké zklamání.

To byly 3 hlavní důvody, proč byste si neměli dovážet tulipánové cibulky jako suvenýry z vaší jarní dovolené v Holandsku.

Moc dobře chápu, že na své zahrádce holandské tulipány jako vzpomínku na tulipánová pole chcete mít, a proto jsem pro vás vytvořila seznam prověřených holandských firem, které se zaměřují na pěstování kvalitních cibulek, které na podzim rozvážejí po celé Evropě.

Jedinou nevýhodou je, že si připlatíte za dopravu. Ta se většinou pohybuje mezi 15€-20€.

Firmy, které pěstují kvalitní cibulky tulipánů a rozváží je do ČR:

Tulip Experience

Tato firma produkuje kvalitní holandské tulipánové cibulky, rozveze vám je na podzim domů a máte zde možnost obřího výběru nádherných tulipánů. Čeká vás tu skvělý poměr cena/kvalita. Na svých webových stránkách mají sice informaci o dopravě zdarma od 50€, ale nepodařilo se mi k tomu doklikat, nespoléhala bych tedy na to, že tato informace platí pro dopravu do ČR.

Webové stránky: Tulip Experience Amsterdam (tulipexperienceshop.com)

Tulip store

Dalším obchodem, kde můžete objednat kvalitní tulipánové cibulky s dopravou až do Česka je Tulip store. Zde na vás čeká nepřeberné množství všech druhů tulipánových cibulek a na vás je jen vybrat si ty nejkrásnější. Doporučuji mrknout na sekci kolekce, kde se nabízí barevné kolekce tulipánů (většinou 50ks) za velmi příznivé ceny.

Webové stránky: Tulip Store – Tulip Store

Dutchgrown

Další z obchodů, které vám doporučím je Dutchgrown. I zde vás čeká obrovský výběr za příznivé ceny včetně množstevních slev. Doprava zdarma do ČR od 150€. Domluvte se se sousedy a můžete společně využít dopravu zdarma.

Webové stránky: Buy Flower Bulbs online | EU Delivery | DutchGrown™

Bulbi

I zde na vás čeká velký výběr ze všech možných druhů, tvarů i barev. Doprava cca 16€.

Webové stránky: Buy the best Flower bulbs online | BULBi.nl

Ve všech těchto online obchodech si můžete svou objednávku vytvořit už teď, ale zboží vám bude doručeno až na podzim. Datum dodání se pohybuje mezi zářím a začátkem prosince.

Doufám, že vám tento článek pomohl a na jaře vás budou čekat pohledy na nádherně kvetoucí tulipánové záhony ve vašich zahradách.

Pokud si nevíte rady s objednávkou tulipánových cibulek, napište mi na e-mail veronika@baars.cz, ráda vás nasměruji, nebo vám objednávku pomůžu vytvořit.

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *