9 tipů na udržitelné vánoční dárky

Prosinec se bleskovou rychlostí blíží do své poloviny a tak přichází i moje tipy na vánoční dárky. Letos, tak jako všechno ostatní i Vánoce budou nejspíš vypadat trochu jinak, než obvykle. A tak pro vás mám pár tipů na Vánoce s podporou férových výrobců a tipy na dárky, které rozhodně neskončí pohozené v koutě.

Pětiletý deník Tam a zpět.

Deník Tam a zpět je ideálním dárkem, který svému majiteli bude dělat radost po celých 5 let. Tenhle krásný nápad pochází z Čech a je zhmotněn v kvalitním provedení z lokálních zdrojů.  A tím, že s vámi dokáže vydržet celých 5 let určitě potěší každého vášnivého zapisovatele. Na každý den na vás v deníku čeká jedna předepsaná otázka a na tu odpovídáte, máte tak možnost se v budoucnu ohlédnout do minulosti a připomenout si nejen vaše zážitky, ale i myšlenky, emoce a plány.

Pukka čaje + bambusový hrnek na čaj.

Čaje k zimě patří. Těch výborně chutnajíích určitě najdete spoustu, ale čaje Pukka se nevyznačují jen vysokou kvalitou, chutí a nádhernou vůní ale hlavně svým přístupem a výrobou. Mohou se tedy chlubit výrobou z bio bylin, ochranou přírody, fair trade, CO2 neutralitou a etickým zacházením. A věřte, že tenhle dokonalej čaj si pak vychutnáte s mnohem lepším pocitem. K dostání je velké množství příchutí, výběr už je jen na vás. Pro milovníky zero waste životního stylu pak můžete sáhnout i po bambusovém hrníčku, který se dá opakovaně využívat.

Krém na ruce  / Kosmetika Rituals

Krém na ruce je zimní evergreen a letos to platí dvojnásob, protože z těch antibakteriálních gelů dostávají naše duše zabrat mnohem víc a zimní mrazík jim nedělá dobře už vůbec. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit holandskou značku Rituals, protože mám odzkoušenou širokou škálu produktů a naprosto ji miluju. Všechny produkty jsou vysoce kvalitní a jako bonus nádherně voní. Netestují na zvířatech, používají převážně přírodní složky a obnovitelné zdroje. Samozřejmě to není žádné super eko, ale jejich cílem je být zero waste do roku 2025 a zajímají se o to, co do svých produktů používají, neplýtvají materiály a vyrábí z recyklovaných a recyklovatelných materiálů. Samozřejmě to je mnohem větší zásah do přírody, než když si doma vyrobíte univerzální kostku mýdla na všechno, ale já si třeba luxus téhle kosmetiky odpustit neumím a nechci a tak je pro mě Rituals zlatá střední cesta.

Vánoční hvězda

Květina snad ještě nikdy nikoho neurazila a kdo by pohrdl tou, která k Vánocům neodmyslitelně patří. Můžete pořídit malou, velkou, bílou, žlutou nebo červenou a nešlápnete vedle.

Rekniha

Tenhle geniální projekt funguje na bázi antikvariátu, ale hlavním rozdílem je, že na Reknihách koupíte nepřeberné množství moderních knih v té nejvyšší kvalitě. A jejich opakovaným užíváním chráníte nejen planetu, ale i svoji peněženku. Tomuhle konceptu moc fandím. Schválně se podívejte, jaké knihy jsou tam k dostání.

Poukaz do second handu

Spojte příjemné s užitečným a darujte poukaz třeba na oblečení z druhé ruky. Já sekáče miluju. Pravdou je, že v Nizozemsku ty sekáče vypadají trochu jinak než v Čechách a dají se tam najít nádherné, originální kousky, ale já věřím tomu, že kdo hledá, najde. Dejte mi vědět, jaké jsou vaše nejoblíbenější sekáče v Čechách!

Poukaz do restaurace/ kavárny/ baru / na zážitek

Poukaz do oblíbené kavárny nebo restaurace potěší každého. A v této situaci je ideálním dárkem, kterým tak podpoříte podnikatele, kteří jsou postaveni do problematické situace. A jelikož se nám toho komfortu sednout si do restaurace nebo kavárny či baru teď nedostává určitě se tímto dárkem zavděčíte všem. Samozřejmě můžete poukaz vybrat dle svého gusta, na výběr jsou samozřejmě i poukazy do hotelů nebo různé zážitky, nabídka je pestrá, stačí si jen vybrat.

Fotoalbum

Nejkrásnější dárky jsou ty od srdce a právě takovým bude vaše homemade vytvořené fotoalbum. Můžete tam nasbírat fotky, které jste nasbírali za poslední rok, nebo dát dohromady všechny fotky, které s dotyčnou osobou máte. Přidejte k tomu věnování, vzpomínky na vybrané okamžiky a zážitky a máte dárek, který nestojí moc a zároveň je k nezaplacení.

Desková hra

Nejlepší čas je ten strávený s našimi nejbližšími, tyto okamžiky si částo zpříjemňujeme zábavnou hrou a tak by pod stromečkem nějaká ta novinka neměla chybět.

Z těch kratších a menších u nás letos vedly: Střelené kachny, Qwixx, Dobble, Rummikub nebo Ligretto.

A ze zástupců těch větších nedám dopustit na: Carcassonne, Risk, Párty, Activity, Stratego nebo klasiku Dostihy a sázky. A z těch, které ještě nemám ozkoušené mě zaujala hra Desítka nebo třeba Krycí jména, tak uvidíme, jestli to některá z nich letos objeví pod stromečkem.

Jaké dárky budete letos pořizovat vy?

Nejnovější příspěvky:

Sleduj mě na instagramu:

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *