Jak se dostat do Amsterdamu letadlem + 6 rad, které vám pomůžou ušetřit

Amsterdam

Do Amsterdamu se z Česka dostanete autobusem, autem i letadlem. Dnešní článek je určen právě pro milovníky létání. Podívám se na to, jak se do Nizozemska dostat jednoduše letadlem.

Existuje několik společností, které do Amsterdamu na letiště Schiphol létají z Prahy přímými lety. Každou z nich vám v tomto článku postupně představím.

Na začátek si ujasněme několik základních pravidel a pár cenných rad, které se vám při cestování letadle do Nizozemska můžou hodit.

Na co myslet před nákupem letenek?

1) Pokud je to možné, letenky vyhledávejte včas.

Kdo dřív přijde, ten dřív bere a u letenek to platí dvojnásob. Letenky na poslední chvíli jsou častokrát předražené. Oproti tomu, pokud se podíváte na nabídku letenek s předstihem, můžete za ně podstatně ušetřit.

2) Vyberte si termín podle ceny letenek

Za víkendové letenky si připlatíte víc než za letenky přes týden, je o ně totiž větší zájem.

Pokud se do Amsterdamu chystáte na víkend, zkuste si udělat prodloužený víkend s odletem ve čtvrtek/sobotu a návratem v pondělí/úterý. Uvidíte, že vás letenky vyjdou levněji než u klasického plánu pátek-neděle. Pokud jedete na déle než víkend, naplánujte dovolenou podle ceny letenek, v týdnu budou levnější než s přílety/odlety o víkendu.

3) Poletíte nalehko či se zavazadly?

Letenky s příručním zavazadlem vás vyjdou nejlevněji. Za zavazadlo si připlatíte. Pokud letíte na víkend, pobalte jen to nejnutnější a užijte si low cost city trip. Za zpáteční letenku při troše hledání nedáte víc než 2000Kč.

4) Nevybírejte si sedadlo, ale nechte si ho přiřadit.

Za výběr sedadla budete doplácet. Pokud vám nezáleží na tom, kde hodinu dlouhý let strávíte, nechte si sedadlo přiřadit. Ušetříte spoustu peněz.

5) Letenky vždycky nakupujte přes ověřené servery

Nikdy nekupujte přes překupníky. I v případě, že na vyhledávačích najdete levnější letenky než u aerolinky, vždy je lepší letenky kupovat přes ověřené servery a aerolinky. Při zrušení letu či jiných neplánovaných událostech máte lepší záruky u nákupu přes aerolinku.

6) Buďte na letišti včas

Amsterdamské letiště Schiphol se od koronavirové pandemie potýká s významným nedostatkem personálu a čekací doby jsou někdy až neúnosně dlouhé. Z dlouhodobého hlediska se situace zlepšuje, ale pro jistotu přikládám ještě tohle malé varování, pokud byste zrovna trefili slabší chvilku.

To, jak moc je letiště vytížené, můžete sledovat s předstihem na oficiálních webových stránkách Schipholu.

Webové stránky: Schiphol | How busy is Schiphol today

Které aerolinky létají přímo na trase Praha – Schiphol (Amsterdam)?

Zmíním zde dvě aerolinky, které trasu Amsterdam – Praha létají pravidelně a se kterými mám zkušenosti.

  • Easy Jet

Easy Jet je britská nízkonákladovka. Do Nizozemska létá z Prahy denně a zpáteční letenky vás budou stát od tisícovky výše. V ceně letenky je příruční zavazadlo.

Webové stránky: rezervujte si levné letenky, hotely a pronájem automobilu pro nízkonákladové cestování | easyJet.com

  • KLM Royal Dutch Airlines

KLM je nizozemská letecká společnost a stejně jako Easy Jet jezdí trasu Schiphol – Praha denně. V ceně letenky je 12kg příruční zavazadlo a občerstvení na palubě. Obecně vás zde čeká větší komfort, za který si ale o trochu připlatíte. Letenky od KLM bývají dražší než letenky od Easy Jet. Cena za zpáteční letenky se zde pohybuje od 3000Kč výše.

Webové stránky: KLM Royal Dutch Airlines – Boek vluchten online – KLM Nederland

Doufám, že vám tyto informace pomohly s výběrem letecké společnosti a nezbývá než vám popřát skvělý čas strávený v Amsterdamu, popř. v celém Nizozemsku.

Jak se z letiště Schiphol dostat do centra Amsterdamu?

Nejjednodušší možností přepravy z letiště do centra Amsterdamu je vlak. Vlakové nádraží najdete přímo na letišti. Sjeďte na terminál po eskalátorech, nebo se dolů vydejte výtahem. Jízdenky si koupíte v automatu a jízdní řády můžete sledovat buď v aplikaci 9292 nebo na jejich webových stránkách 9292.nl

Pokud víte, že se do Amsterdamu chcete vydat, ale nemáte ještě konkrétní plán, co přesně v Amsterdamu chcete vidět, podívejte se například na článek, ve kterém představuji ikony Amsterdamu, nebo si pořiďte kompletního e-průvodce Amsterdamem, kterého jsem vytvořila pro všechny dobrodruhy, kteří do Amsterdamu vyrazí bez cestovky.

Mohlo by Tě zajímat: