Chtěli byste vidět tulipánová pole, ale nevíte, jak takovou dovolenou naplánovat?


Holandské tulipány jsou mou vášní. Každý rok se v průběhu tulipánové sezony vydávám objevovat turisty méně známá místa a nerušeně si užívám pohled na barevná pole. Vím přesně, jak to tady v průběhu tulipánové sezony chodí.

A řeknu to i Vám.

Dnes se tu naštěstí perfektně orientuji a vím přesně, kde tulipány hledat, kdy budou zaručeně kvést, kde se ubytovat, nebo kde si pronajmout například jízdní kolo.

cesta za tulipány


Když jsem se stěhovala do Nizozemska, na tulipány jsem se moc těšila, ale netušila jsem, kde je hledat, ani kdy vlastně budou kvést.

Věděla jsem, že na tulipány se chodí do Keukenhofu. Co mi ale tehdy nikdo neřekl, bylo, že do Keukenhofu se kromě mě vydá v tulipánové sezoně až milion turistů a celá zahrada se tak ocitne v naprostém obložení masy lidí. 

Díky tomu jsem začala pátrat a tulipány objevovat i na méně známých místech, která si místní většinou střeží jen pro sebe.

Začala jsem cestovat za tulipány tak, jako to dělají místní a přestala spoléhat na turistický Keukenhof. Ani ten jsem ale nevynechala a rozhodla se prozkoumat přímo zevnitř – jako zaměstnanec. Tuto zkušenost jsem zažila v sezoně 2022, kdy jsem v Keukenhofu pracovala jako hosteska. V této sezoně jsem pracovala i v další tulipánové atrakci – The Tulip barn a získala tak spoustu informací a zkušeností přímo od tulipánových zdrojů.  

Tipy všechna speciální, známá, ale i neznámá tulipánová místa jsem se rozhodla s vámi sdílet.

Vytvořila jsem pro Vás e-průvodce Cesta za tulipány, který vás vezme do 5 provincií, kde uvidíte ty nejkrásnější tulipány.

Kdo je autorka e-průvodce Veronika Baars?

Do Nizozemska jsem se přestěhovala v roce 2018 za svým holandským přítelem, dnes manželem. 

Miluji tulipány, holandskou architekturu i holandské karamelové vafle – stroopwafels. Ze všeho nejvíce si užívám cestování po své nové domovině a ráda poznávám nová a neprobádaná místa, která se v Nizozemsku ukrývají.

Píšu o tom na sociálních sítích, zde na webu i ve svých průvodcích. Pomáhám tak ostatním dobrodruhům procestovat tuto nížinatou zemi po vlastní ose a bez větších zádrhelů. 

Co v e-průvodci najdete:

Kdy a jak se do Nizozemska dostat?

Pokud se vydáte moc brzy, uvidíte jen malé zelené tulipánové stonky, a pokud svou cestu zbytečně oddálíte, můžou vás čekat jen usekané okvětní lístky poházené po polích. Poradím vám, kdy se za tulipány vydat, abyste je zažili v celé své kráse.
Také vám poradím, jak se do Nizozemska dopravit a kde hledat nejvýhodnější dopravu.

Tipy na ubytování či pronájem kol

Vím, jak je těžké sehnat v sezoně výhodné ubytování, a tak vám dávám konkrétní tipy na ubytování včetně cen, adres i webových stránek. V nabídce jsou kempy, hotely, ale i speciální ubytování jako jsou hrady či zámky, věže, luxusní chatky a mnoho dalšího. Fantazii se meze nekladou.
Nejlepším i nejlevnějším způsobem pro dopravu po Nizozemsku jsou jízdní kola. Nabídnu vám tedy místa, kde si je můžete jednoduše pronajmout, včetně cen.

5 provincií, kde hledat tulipány

Dám vám tipy na 5 provincií, kde hledat tulipány, které nebudou v obležení turistů. V každé provincii jsou vypsaná města, v jejichž okolí najdete barevná tulipánová pole. Kromě toho zde najdete tipy na tulipánové zahrady, kde si tulipány můžete sami natrhat. Samozřejmě nechybí ani tulipánové atrakce, kde se v obležení tulipánů můžete vyfotit.

Interaktivní mapy

Pro každou provincii jsem vytvořila interaktivní mapu, ve které uvidíte místa, v jejichž okolí se tulipánová pole nachází, tulipánové zahrady, atrakce s tulipány, zahrady se samosběrem, tipy na ubytování i tipy na pronájem jízdních kol.
Mapu si můžete otevřít v prohlížeči a podle potřeby ji proklikat/přibližovat/oddálit. Vidíte tak vzdálenosti jednotlivých míst i možnosti dalšího vyžití v okolí.

a mnoho dalšího...

Tulipánovou dovolenou nemusíte zažít jen s cestovní agenturou, která vám naplánuje váš výlet na minuty. A už vůbec se nemusíte mačkat se zástupy turistů. 

Tulipány si můžete užít v klidu, vyfotit si tolik fotek, kolik jen chcete a naplánovat si to přesně podle toho, jak se na to zrovna cítíte. S mým průvodcem to zvládnete jednoduše sami.

A taky za to podstatně ušetříte. Zaplatíte totiž jen za cestu, ubytování, vstupy a pronájmy kol. Žádné provize. Žádné služby na víc. 

Možná si říkáte, k čemu takového průvodce. Tulipánová pole jsou všude, stačí se do nich vrhnout, sednout a nechat se vyfotit.

Nebo ne?


Místní farmáři pěstují tulipány pro jejich cibulky. Tím, že se turisté hlava nehlava vrhají do tulipánových polí kvůli barevným fotkám, se cibulky i půda ničí a ohrožuje se tím úroda.

Dám vám návod na to, jak za tulipány cestovat pomalu, férově, s respektem k ostatním i k přírodě, ale i tak vidět vše, co chcete. A k tomu skvělé tipy, kde si s tulipány vyfotit ty samé barevné fotky, které ohromí celý instagram.

Co na to říkáte?

Jaké jsou další výhody e-průvodce?

  • Najdete v něm vše na jednom místě.
  • Na těchto místech vás nečeká nápor turistů. 
  • Vysvětlím vám jak funguje hromadná doprava a jak ji používat. 
  • Dostanete tipy na spoustu zdarma přístupných míst. 
  • Dám vám tipy, jak cestovat pomalu, s rozumem a tak, abyste po sobě nezanechali žádné negativní stopy ani dojmy.
  • Veškeré cestování za tulipány, které vám doporučuji je oficiální, legální a povolené.
  • Dostanete i tipy, kde vyfotit fotky, za které by se nemusel stydět ani špičkový travel influencer, i kde si můžete tulipány legálně natrhat. 

Jako dárek k e-průvodci ode mě ještě pro vaši cestu dostanete tento bonus.

Bonus

app

Seznam mobilních aplikací

Jako bonus ode mě dostanete seznam mobilních aplikací, které vám vaši cestu za tulipány ještě o kousek usnadní. 

Kolik e-průvodce Cesta za tulipány stojí?

Cena e-průvodce Cesta za tulipány je 490kč. Za tuto cenu dostanete kompletní návod, kde a jak si zarezervovat dopravu do Nizozemska, informace, kam se za tulipány vydat do 5 provincií, jak funguje hromadná doprava, tipy na ubytování i pronájem kol v každé provincii a mnoho dalšího.

E-průvodce je v online formě, a tak ho jednoduše přibalíte na cesty, aniž by vám zabíral místo v kufru a budete ho mít při svých cestách neustále při ruce – například ve vašem mobilním telefonu. 

Najdete tu tipy, které nejsou k sehnání nikde jinde. Mně samotné občas zástupy turistů vadí. Ráda si místa užívám ve vlastním tempu a tak, aby mě masy lidí nerušily. V tomto e-průvodci samozřejmě najdete i místa, která se vyznačují obrovskou návštěvností, ale zároveň i ty, o kterých ví jen místní. Tam si tulipány užijete dosyta a bez vyrušování. 

E-průvodce můžete také zaplatit v eurech, cena je 20 eur.

Možná se vám teď honí hlavou:

V tomto e-průvodci na vás čeká 5 provincií, kde můžete navštívit tulipánová pole, tulipánové zahrady nebo zahrady se samosběrem včetně tulipánových atrakcí. Pro srovnání samotná vstupenka s parkováním v Keukenhofu stojí 24.50€. Já vám dám návody, kam za tulipány, aniž byste za zády měli zástupy turistů z nichž je naprostá většina zdarma nebo se vstupem do 10€. 

Pokud se chystáte za tulipány, neumíte holandsky a nechcete utrácet za cestovku, pak určitě ano. 

To je samozřejmě také možnost. Počítejte ale s tím, že se vám váš výlet výrazně prodraží. Běžný průvodce si za soukromou prohlídku účtuje zhruba 80 – 100€ na hodinu. S mým e-průvodcem si budete schopní naplánovat svůj výlet sami a budete vědět přesně, kam se za tulipány vydat. A o tulipánový výklad se také neochudíte, základní informace o tulipánech jsou v průvodci zmíněny. 

To určitě můžete zkusit. V češtině existuje ale jen omezený počet zdrojů a žádný z nich nemá aktuální informace. V tomto e-průvodci najdete aktuální informace i s praktickými tipy, které jsem získala jen díky životu v Nizozemsku, znalosti holandštiny a pohybování se mezi místními. 

Pokud se za tulipány (nebo jinam do Nizozemska) chcete vydat, ale nechcete nebo nemáte čas naplánovat svou dovolenou do detailu, ráda vám s tím pomůžu. V mé nabídce najdete služby jako osobní konzultace nebo itinerář na míru, kdy vám celou dovolenou do detailu den po dni naplánuji. Kontaktovat mě můžete na e-mailu veronika@baars.cz. 

A co o e-průvodci říkají ostatní?

Skvělý pomocník pro fanoušky tulipánů i pro ty, kteří se v Nizozemsku zkrátka chtějí podívat i jinam než do Amsterdamu. Průvodce je stručný, ale nabitý informacemi, a ušetří vám spoustu času i peněz při plánování vysněné dovolené. Navíc je ideální pro všechny, kteří se stejně jako já raději pohybuji po vlastní ose a navštěvují místa, která ještě nejsou mezi turisty tolik "profláknutá"
Iva
Veroničin ePrůvodce je naprosto úžasný! Provede vás po tulipánových zahradách po celém Holandsku. Získáte nejen praktické informace o zahradách v jednotlivých regionech Holandska, ale také o tom, jak se k nim dostat a jak se po nich dopravovat, kde si půjčit kolo či auto a najdete tam také zajímavé tipy na různé druhy ubytování. Určitě doporučuji si tohoto ePrůvodce před cestou do Holandska pořídit, neboť takto ucelené informace nikde jinde nenajdete. Já sama jsem v Holandsku byla a samozřejmě jsem tulipánovou zahradu navštívila, ale byla to ta nejznámější - zahrada Keukenhof. O ostatních jsem neměla ani ponětí. Ale s tímto ePrůvodcem už znám tulipánové zahrady po celém Holandsku!
Ráda cestuji za nějaký účelem. A jelikož miluju tulipány, jsem naprosto unešená z eBooku od Veroniky. Chci zorganizovat výlet pro kamarádky, kde bychom si tulipány užily dosyta. V eBooku jsem našla všechno, co potřebujeme ke zdárnému průběhu výpravy. Od informací o tulipánech a jejich pěstování v Nizozemsku, přes dopravu a ubytování až po detaily k jednotlivých parkům a lokalitám, pravidla chování na tulipánových polích a farmách. Jsem nadšená, už nic nemusíme nikde hledat, všechno tu je. A ubytování bych nejradši vyzkoušela všechny, protože každé má svoje kouzlo, od chatky až po spaní na zámku. A barevná maringotka je prostě top. Už se těším na výpravu. Jo, a určitě si pronajmeme kola, jak Veronika doporučuje,  protože pak to bude teprve to pravé holandské.

Chcete zažít pořádně barevné dobrodružství?


Tak už neváhejte, klikněte na tlačítko a na další stránce vyplňte a odešlete objednávkový formulář.