Kdy do Holandska na tulipány v roce 2024

keukenhof holandsko

Pod pojmem Holandsko si většina z nás vybaví dřeváky, sýry a tulipány. Rozkvetlé barevné květiny jsou ikonou celého Holandska a každoročně se na ně přijíždí dívat davy turistů z celého světa. Naplánovat ale tento výlet je poměrně oříšek, celá sezona totiž trvá jen omezenou dobu. Tulipány totiž kvetou pouze 8 týdnů.

Kdy se do Holandska za tulipány vydat v roce 2024?

Tulipánová sezona je sama o sobě poměrně nevyzpytatelná. Obecně platí, že rozkvetlé barevné tulipány v Nizozemsku uvidíte od konce března do začátku května.

Může se ale stát, že po mírné zimě tulipány vyraší o něco dříve a v půlce března už budou pole plná barev a posekaná pak budou hned při začátku května.

Nejjistější měsíc pro návštěvu rozkvetlých tulipánových polí nebo holandských zahrad je duben. A v jeho půlce budete mít jistotu, že při vaší návštěvě tulipány neminete. Toto období ale volí nejvíce turistů, připravte se tedy na to, že nebudete jediní, kdo se za tulipány vydá a pečlivě naplánujte vaši cestu, rezervace ubytování i případných půjčoven kol. S plánováním vaší cesty vám pomůže můj e-průvodce Cesta za tulipány. K dostání zde.

Květinová zahrada Keukenhof 2024

Tulipánová zahrada Keukenhof je rájem pro všechny milovníky květin. Můžete se tu procházet mezi tulipány všech barev i druhů, dohromady je zde pro potěchu oka vysazeno více než 8 milionů květinových cibulek. Kromě tulipánů to jsou i další jarní poklady jako jsou hyacinty, modřence, krokusy, gerbery i narcisky. Ve vnitřních prostorách se konají výstavy i dalších květin jako jsou například orchideje, lisianthus, alstromerie nebo lilie.

Samozřejmostí jsou i restaurace a kavárny, kde si můžete odpočinout a občerstvit se s výhledem na tulipánové záhony.

Pokud vás zajímá více o Keukenhofu, přečtěte si tento článek, kde se mu věnuji dopodrobna.

Lístky můžete pořídit buď přes anglické stránky Keukenhofu, nebo například zde – tyto stránky jsou v češtině a nabízí i kombinace vstupenky s lístkem na autobus. Vstupenky na: Keukenhof ve městě Lisse | Tiqets.com

Kdy: 21. března 2024–12. května 2024

Vstup: 18.50€ / osoba

6€/parkování

Časová náročnost: 2-4 hodiny

Webové stránky: Welcome to Keukenhof

Keukenhof rozhodně doporučuji všem milovníků květin i nadšeným cestovatelům, ale věřte mi, že si tuhle tulipánovou parádu užije naprosto každý bez ohledu na věk či zájmy. Pro mě je Keukenhof srdcovkou. V sezoně 2022 jsem tam strávila krásné 2 měsíce jako hosteska a tulipánovou parádu si užila skrz na skrz.

Zaručuji vám, že vás tahle zahrada určitě nezklame. Pokud by vás zajímalo víc informací, napište mi na e-mail veronika@baars.cz, ráda vám poradím.

Holandské květinové korzo – Bloemencorso Bollenstreek 2024

Jarní sezona je také doménou květinového korza. V Holandsku se jich pořádá několik v různých datech, ale nejvyhlášenějším v jarní sezoně je květinové korzo v Lisse a jeho okolí. Jmenuje se Bloemencorso Bollenstreek a je to zároveň největší jarní holandský květinový festival.

O ostatních květinových průvodech, které se v Nizozemsku po celý rok pořádají, se dočtete tady.

A co na vás při tomto festivalu čeká?  

4 dny plné květin, doprovodný program a obrovský průvod alegorických vozů, které jsou vyzdobeny tunami květin všech druhů, tvarů i barev.

Kdy: 17.dubna 2024 – 21. dubna 2024 – hlavní květinové korzo pak pojede v sobotu 20. dubna z Noordwijku do Haarlemu

Vstup: zdarma u silnice, po které alegorické vozy pojedou, nebo od 26€/osobu, pokud chcete být na tribuně

Časová náročnost: 4 dny s doprovodným programem, samotné korzo jede v sobotu od 9:15 – 20:55

Webové stránky: Home – Bloemencorso Bollenstreek (bloemencorso-bollenstreek.nl)

Tulpenfestival / Tulipánový festival Flevoland 2024

V průběhu sezony vykvete spousta polí v několika provinciích, kde jsou barevné tulipány k vidění. V provincii Flevoland se koná Tulipánový festival, na kterém si můžete projet nejdelší tulipánovou trasu Nizozemska. Ta je dlouhá 100 km a projedete po ní kolem tisíce hektarů posázeném barevnými tulipány. Trasa je přizpůsobená pro osobní automobily, její část ale můžete projet i na kole.

Kdy: 1polovina dubna – začátek května

Vstup: vstupenky pro vjezd jsou v prodeji od dubna

Webové stránky: Tulpenroute Flevoland | 15 april – 7 mei 2023Tulpenroute Flevoland | 15 april – 7 mei 2023

Pokud se tedy letos za tulipány chystáte, a informace v tomto článku vám nestačily, objednejte si e-průvodce Cesta za tulipány, ve kterém najdete všechny potřebné informace pro vaše tulipánové dobrodružství. V rámci e-průvodce vás provedu 5 provinciemi s těmi nejkrásnějšími tulipánovými poli, poradím, kde se ubytovat, kde sehnat levné letenky, kde si zapůjčit kolo, které tulipánové atrakce navštívit a kolik stojí a spoustu dalšího. Objednávejte ZDE.

Mohlo by Tě zajímat:

2 komentář

  1. Tulipány mám docela ráda. Ale ještě raději mám narcisy. Do Holandska se ale zatím nechystám. Ale kdo ví? Třeba se někdy rozhodnu se tam podívat.

  2. Zdena balogova

    Dobri den mam zajem opraci holasku jako pomocna sila sme 3 lidi děkuji moje číslo 721119509

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *