Vše, co musíte vědět o tulipánové sezoně v Holandsku

keukenhof holandsko

Jelikož se mi sešlo několik opakujících se otázek ohledně tulipánové sezony v Nizozemsku, rozhodla jsem se na ně tady odpovědět. V tomto článku se budu věnovat všem důležitým otázkám, na které byste před svou cestou za tulipány do Holandska měli znát odpovědi. Tak jdeme na to!

Kdy kvetou tulipány v Holandsku?

To, kdy kvetou tulipány záleží každý rok na počasí.

V jiném období vykvetou první tulipány po mírné zimě a jindy po chladné a mrazivé. Obecně platí, že tulipány začínají kvést od konce března do začátku května. Nejjistější období pro návštěvu tulipánů je někdy kolem poloviny dubna.

Kde najdu tulipánová pole?

Tohle je skvělá otázka. Mohlo by se totiž zdát, že Holandsko = tulipány, a tak je najdete na každém kroku. Ne tak docela. Není to tak, že na vás tulipánová pole budou čekat kamkoliv vyrazíte.

Pokud ale cestujete letadlem, naskytne se vám hned při přistávání neskutečná podívaná na rozkvetlá pole. To vidíte pás kolem Lisse, Noordwijkerhout, Hillegom.  To jsou ta nejznámější, kam se každoročně vydává nejvíc turistů. Tulipány ale najdete i v provinciích Severní Holandsko, Flevoland, nebo Zeeland. Více o tulipánech v těchto provinciích najdete tady.

Kvetou tulipány v Amsterdamu?

V květináčích ano, ale barevná pole tu nenajdete.

Za rozkvetlými poli se musíte vydat o kousek dál. Dostanete se ale za nimi jednoduše například hromadnou dopravou.

Můžu se vyfotit v poli mezi tulipány?

Stručně řečeno: ne. Ale mám pro vás alternativu, nebojte.

Vstup do tulipánových polí je zakázán. Tulipánová pole jsou soukromý pozemek. Tulipány se pěstují pro jejich cibulky a vstupem mezi tulipány můžete cibulky poničit. Zároveň svým vstupem do polí můžete na květiny zavést infekce a úrodu zničit. Foťte se z kraje pole a mezi tulipány nevstupujte. Na výslednou kvalitu fotek nemá vliv, pokud jste na kraji pole či v jeho středu.

Při své návštěvě dodržujte pravidla slušného chování a používejte selský rozum.

Zároveň je také zakázáno tulipány trhat, ale to vám snad nemusím vysvětlovat 😊

Pokud chcete fotku v rozkvetlém poli, navštivte k tomu uzpůsobené turistické atrakce. Poslouží vám třeba The Tulip Barn, Amsterdam Tulip Experience, Keukenhof, De Tulperij a spousta dalších. Detailní informace o nich najdete v e-průvodci Cesta za tulipány.

Vstupenky seženete tady: Vstupenky do zahrady Keukenhof | Tiqets

The Tulip Barn Jízdenky | Tiqets

Vstupenky do zážitku s tulipány | Tiqets

Jak z toho mít co nejhezčí zážitek?

Mám pro vás pár tipů abyste si svůj tulipánový zážitek opravdu užili.

  1. Sledujte počasí – V Nizozemsku často prší a také tu fouká ledový vítr. Sledujte předpovědi, ať vás počasí nepříjemně nepřekvapí. Zároveň vám předpověď napoví, jak se vhodně obléci.
  2. Půjčte si kolo. Projížďka pásem kolem tulipánových polí je ten nejkrásnější způsob, jak si tulipány vychutnat dosyta. V Nizozemsku existuje spousta půjčoven kol. Zde vám rádi jízdní kola za poplatek vypůjčí. Využijte toho.
  3. Vyrazte na tulipány buď za úsvitu nebo při západu slunce, pohled na tulipánová pole zalitá sluncem se vám vryjí do paměti navždy.
  4. Pokud se chcete vydat do zahrad nebo turistických atrakcí, kde potřebujete vstupenku, snažte se ji objednat online. Vyhnete se tak případným nepříjemnostem. Někdy totiž může být denní kapacita naplněna a vstupenky vyprodané.
  5. Pro fajnšmekry je tu možnost využít nabídky společností, které pořádají vyhlídkové lety helikoptérou. Tulipánovou nádheru pak uvidíte z výšky. Za tuto možnost si ale samozřejmě trochu připlatíte. Lístky na tento zážitek najdete třeba tady: Rezervuj si lety helikoptérou v Amsterdamu online (tiqets.com)

Doufám, že vám tento článek zodpověděl vaše otázky a jste připravení se za tulipány vydat.

Přeju vám, ať si tulipánovou sezonu užijete dosyta.

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *