Cestování do Nizozemska: Jak se sem výhodně dostat?

Plánujete cestu do Nizozemska, ale nevíte, jak se tam dostat? Záleží na Vás a Vašich preferencích. Do Nizozemska se dá jednoduše dojet autem, autobusem, nebo doletět letadlem. Dokonce se sem dostanete i vlakem, i když to už zas tak jednoduché není. V tomto článku vám představím všechny možnosti, jejich výhody i nevýhody i finanční náročnost.

Autem

Pokud vlastníte dopravní prostředek a nebojíte se ho využít, bude pro vás cesta autem tou nejpohodlnější možností. Samozřejmě záleží i na tom, jaké jsou vaše řidičské schopnosti a odkud v Čechách budete vyjíždět. Obecně ale platí, že se do Nizozemska jednoduše dostanete vlastní dopravou, a to ať už osobním automobilem, nebo obytným vozem či karavanem.

Cesta přes Německo trvá od našich hranic k těm holandským 7 hodin. Z Prahy do Amsterdamu to bude trvat zhruba 9 hodin a z Ostravy přes Polsko se do Amsterdamu dostanete za 12 hodin.

My to trasou Maassluis – Aš máme za zhruba 7-8 hodin, záleží na provozu. Obecně lze říci, že pokud cestujete o víkendu, bude provoz v průběhu dopravní špičky o něco menší, také na cestách nepotkáte tolik kamionů. Nejklidnější bývá cestování na noc, ale to už záleží na preferencích řidiče.

POZOR! Na polských dálnicích se platí mýtné. Německé i holandské dálnice můžete využívat zdarma.

Vlakem

V současné době neexistuje jediný spoj, který by vás dopravil do Nizozemska bez nutnosti přestupu. Dobrou zprávou je, že nizozemská společnost European Sleeper plánuje přímý vlak z Amsterdamu do Prahy již tento rok. Podrobnosti zatím nejsou známy.

Zde najdete prozatím tu nejlepší možnou trasu – s jedním přestupem.

Trasa: Praha – Berlín – Amsterdam

Vlak Eurocity + IC Berlin vás z Prahy doveze do Amsterdamu s přestupem v Berlíně.

Délka: 13 hodin

Cena: 50€ – 200€ za jednosměrnou jízdu (cena se liší podle toho, s jakým předstihem jízdenku zarezervujete a v souvislosti na zpáteční jízdence)

V poměru cena/kvalita zatím není vlak ideální možností pro cestování do Nizozemska. V současnosti jsou jízdenky velice drahé a jelikož zatím není v provozu přímý spoj, je cestování vlakem i nepraktické a složité.

Autobusem

Trasa: PRAHA – AMSTERDAM a zpět

Na rozdíl od vlaku autobusové služby přímý spoj mezi Nizozemskem a Českou republikou nabízí. 

Přímá linka REGIOJET jede trasou Praha (Plzeň)-Amsterdam (Den Haag, Rotterdam) /

Amsterdam (Den Haag, Rotterdam) – Praha (Plzeň).

Délka: 15 hodin

Cena: cca 1200Kč za jednosměrnou jízdu (cca 2500 Kč za zpáteční jízdenku)

Kde hledat jízdenky?

Letadlem

Leťte přímou linkou Praha-Amsterdam a nazpět. Na víkendový výlet do Amsterdamu je tato možnost naprosto perfektní. Na výběr je hned z několika možností, které se od sebe mohou cenově významně lišit.

Letecké společnosti, co létají přímo bez přestupu: Easy Jet, KLM, Airfrance

Délka: 1.5hodiny

Cena: průměr 3.500Kč za zpáteční letenku bez zavazadel / pokud si dáte práci s hledáním a letenku zarezervujete včas, najdete i zpáteční letenky pod 2000Kč.

TIP: Čím dřív si letenku zarezervujete, tím levnější bude. Pokud začnete hledat včas, máte mnohem větší možnost najít tu nejvýhodnější letenku v poměru cena/kvalita.

Kde hledat letenky?

Na těchto najdete v jakých datech jsou letenky nejlevnější i jak se pohybují jejich ceny v průběhu sezony. 

Letenky vždy zakupte přímo přes leteckou společnost, vyhnete se pak nepříjemnostem a komplikacím v případě, že let neproběhne podle plánu – zpoždění, zrušení, nebo jakékoliv jiné komplikace. 

Z letadla se vám také naskytne jedinečný pohled na Amsterdam a jeho kanály.

Inspirace pro výlety po Nizozemsku najdete i zde u mě na blogu. Vytvořila jsem pro vás několik online publikací, které si můžete ZDARMA stáhnout.

Jako například tuhle: 30 tipů na výlety po Holandsku. Tohoto průvodce si stáhněte tady. 

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *