5 tipů, jak si užít podzim v Holandsku

Hlavní turistická sezóna je u konce a Holandsko teď kromě deštivých dní nabízí i spoustu barev, vylidněné ulice a kouzelnou podzimní atmosféru.

Podzimní Holandsko je netradiční. Turisté sem většinu času zavítají buď na jaře v tulipánové sezoně, nebo v létě na procházku podél kanálů a větrných mlýnů. Tu si ale můžete užít i v teplých podzimních dnech. I podzimní sezóna totiž nabízí spoustu možností pro cestování. Dnes jsem si pro vás připravila několik tipů na podzimní výlety po Holandsku.

Jaké podzimní výlety vám sama můžu doporučit? 

1) Navštivte jedno z holandských muzeí. 

To je můj podzimní evergreen. Jakmile se venku brzy stmívá a kapky deště bubnují na okna, já plánuji návštěvu muzea. Je jich tu spousta a vybere si úplně každý, ať už jde o muzea výtvarných děl, technická či historická. Na blogu najdete několik článků na toto téma, kde vám představuji například muzea v AmsterdamuDelftuRotterdamu nebo Den Haagu. Ať už vyberete jakékoliv, určitě vás nezklame.

Mými oblíbenými jsou Rijksmuseum, Moco Museum, Van Gogh Museum, Mauritshuis, Escher in het Paleis a Prinsenhof. Fantazii se ale meze nekladou, nezapomeňte mi napsat, které muzeum jste vybrali právě vy.

2) Projděte se v národním parku.

Národní parky, lesoparky i holandské lesy dnes září všemi barvami. Právě na podzim je tu příroda naprosto dechberoucí. Národní park De Hoge Veluwe je naprostým klenotem podzimních procházek. Nejen, že tento 32 000 hektarů dlouhý úsek nedotčené přírody bude zářit všemi podzimními barvami, ale máte zde i možnost spatřit divokou zvěř jako: lišky, muflony, divoká prasata, srnky nebo jeleny.

3) Projděte se mezi mlýny v Kinderdijku 

Podzimní atmosféra mezi větrnými mlýny, co jsou zapsány na seznamu UNESCO, to nepotřebuje víc vysvětlování, to se musí zažít. 

O Kinderdijku si přečtěte tady. 

Čeká tam na vás 19 větrných mlýnů, které vytváří neobyčejnou podívanou. V záři podzimních barev a s minimem turistů je to zase o něco speciálnější zážitek. Vstup je zdarma.

4) Ochutnejte appeltaart

Kdy jindy než na podzim byste si měli vychutnat tradiční holandskou specialitu – jablečný koláč se skořicí a šlehačkou, než právě na podzim. S kvalitní kávou nebo výběrovým čajem je to pravý kulinářský zážitek. 

I když, pokud se chcete cítit aspoň trochu jako Holanďan, objednáte si k tomu tradiční chocomel – tedy teplý kakaový nápoj s pořádnou porcí šlehačky.

5)Vydejte se na zámek

Prohlídka holandského zámku nebo hradu vás ukryje před větrem nebo nečekaným dešťem a zároveň vám zajistí příjemně strávené odpoledne.

Nizozemsko se pyšní spoustou nádherných zámků, které zde nechali vybudovat panovníci v průběhu minulých staletí. Ke většině z nich patří krom mohutného zámeckého komplexu i udržovaná zahrada, která má na podzim své jedinečné kouzlo.

Mezi nejkrásnější holandské hrady a zámky patří Muiderslot a Kasteel De Haar.

Zajímá víc tipů na výlety po Nizozemsku? Stáhněte si zdarma e-průvodce s 5 tipy na výlety po Nizozemsku.

Mohlo by Tě zajímat: