Jak se vyvarovat 5 největším chybám při plánování dovolené?

Sezona dovolených už je v plném proudu. Na seznamech jsou cesty k moři s cestovkou, dlouho plánované výlety do zahraničí na vlastní pěst, last minute zájezdy i spontánní cesty do ciziny s baťůžkem na zádech. Dnes se podíváme na to, jakých chyb se můžete dopustit při plánování vaší vysněné dovolené.

1) Dovolenou neplánujete s předstihem, ale ani na poslední chvíli

Tohle je jedna z největších chyb, která se vám ale výrazně prodraží.

Nejlepší je naplánovat dovolenou s předstihem. Objednat letenky a ubytování podle svého gusta a těšit se. Nebo s plánováním vyčkejte a objednejte nějaký last minute deal. Na ten se ale nemůžete spoléhat a s ubytováním na poslední chvíli to může dopadnou různě. Buď bude vše ucházející už zamluvené, anebo naopak dostanete skvělou cenu za normálně předražený pokoj.

Záleží tedy na tom, jaká jsou vaše očekávání a jak velcí dobrodruzi jste.

Pokud se chystáte do Nizozemska, podívejte se na výhodné nabídky komfortního ubytování na booking.com.

2) Nákup letenek skrz překupníky místo aerolinky

Letenky nabízené skrz portály překupníků jsou sice levnější, ale jakmile se s vaším letem něco stane, nemáte žádné záruky. Také nekomunikujete přímo s aerolinkou, ale překupníkem a tady může být komunikace velmi složitá a podstatně zkomplikovat celou vaši dovolenou.

Letenky na těchto stránkách můžete vyhledat, ale kupujte je vždy a pouze přes samotnou aerolinku. Ušetříte tím ve finále peníze i nervy.

3) Příliš natřískaný itinerář

Tohle pozoruji obzvlášť u několikadenních výletů do Nizozemska s cestovkou. V plánu jsou 3-4 místa za den, abyste toho viděli co nejvíc. I když abyste si prošli jedno pořádně, potřebovali byste aspoň 3-4 hodiny. Takže prolítáváte jednu bombu za druhou, ale nic z toho nemáte a z přejíždění z místa na místo jste úplně vyflusaní. Někdy méně je více.

Pokud se tomuto bodu chcete vyhnout, ráda vám vaši dovolenou do Nizozemska do detailu naplánuji tak, abyste si to užili na maximum.

4) Inspirace z Instagramu

Tímhle bodem trochu zakalím vody i na svém rybníčku, na Instagramu často sdílím tipy na výlety a doporučuji spoustu míst k vidění, ale dávejte si pozor, od koho informace čerpáte.

Při mé práci v Keukenhofu za mnou přišlo tolik turistů s nereálnýma fotkama z instagramu, že zrovna tohle chtějí vidět a že to má být přesně tady.

Tak určitě.

Jen tak namátkou, spousta fotek, které tu vidíte například s označením Amsterdamu třeba vůbec nejsou Amsterdam, dámy v nádherných šatech vlajících v tulipánovém poli za západu slunce s větrným mlýnem v pozadí jsou profi fotky s velkou pomocí photoshopu a celkově nemůžete věřit všemu, co tu vidíte.

Inspirujte se u lidí, kteří vám to řeknou na rovinu, ne u těch, co mají tisíce lajků, páč ty na Instagramu za realitu fakt nedostanete.

5) Nezjistíte si možnosti slevových kuponů, turistických karet, slevových jízdenek

Tohle už je trochu vyšší dívčí, uznávám. Takováto detailní analýza dané země zabere spoustu času a ve finále, čas jsou taky peníze, že.

Na druhou stranu, pokud si zjistíte, kde nemusíte platit plnou cenu, dokážete v dražších zemích (jako je právě Nizozemsko) ušetřit spoustu peněz a tak se vám ani tato dovolená nemusí až tak extrémně prodražit.

Ušetřit se tu dá za vstupy do muzeí, dají se pořídit jízdenky hromadné dopravy se slevou či dokonce nakoupit vouchery/kupony na konzumaci v restauraci, či získat nějaký výhodnější deal u některé z plánovaných atrakcí.

Tuto možnost v rámce itineráře na míru pro výlet do Nizozemska nabízím všem mým klientům a všechny slevové karty a kupony najdu a vyřídím za ně. Na mé další služby v rámci itineráře na míru se podívejte zde.

Jaké z těchto chyb při plánování dovolené děláte vy? A jezdíte radši na vlastní pěst, nebo si raději připlatíte za jistotu, kterou vám nabízí cestovní agentury?

Přeji hodně štěstí s plánováním vaší dovolené a šťastnou cestu!

Nejnovější články:

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.