Co navštívit v Den Haagu

Holandské město Den Haag je sídlem krále Willema-Alexandera a jeho rodiny, sídlem parlamentu a kromě jiných také mezinárodního trestního soudu. Má všechny parametry hlavního města, ale titul hlavního města mu vyfoukl turisty velmi oblíbený Amsterdam.

Najdete ho v provincii Jižní Holandsko a k tomu všemu je to ale hlavně nádherné město s několika historickými perlami a určitě stojí za návštěvu. Já jsem vybrala několik tipů, co stojí za to vidět v Haagu a které zvládnete projít během jednoho dne.

Pokud v Den Haagu chcete trávit více než jeden den, podívejte se SEM na ubytování v Den Haagu a jeho okolí. Ceny jsou nižší, pokud rezervaci uskutečníte s časovým předstihem a máte také možnost si vybírat podle svých preferencí.

Mauritshuis

Pokud vás lákají obrazy, neměli byste si nechat ujít prohlídku v muzeu Mauritshuis. Najdete ho ve středu města a v něm sbírku čítající zhruba 200 obrazů od holandských malířů 17. století z takzvaného nizozemského zlatého věku. Na rozdíl od amsterdamského Rijksmusea není Mauritshuis tak obsáhlý a dá se v klidu celý obejít, aniž by vám to zabralo celý den a za prohlídku určitě stojí. V této sbírce najdete díla od malířů jako je Vermeer, Rembrandt nebo Steen.

Největším klenotem je samozřejmě Vermeerova Dívka s perlou. Můžete si přijít vyzkoušet, jestli vás její oči budou opravdu pronásledovat od jednoho rohu k druhému (malý spoiler – budou a je to trochu strašidelný).

Vstup vás bude stát necelých 16eur a celková doba strávená v muzeu je mezi 1 a 2 hodinami.

Binnenhof

V centru města najdete i sídlo vlády – tedy Binnenhof. Tento komplex historických budov sídlí hned vedle muzea Mauritshuis a z druhé strany je lemovaný vodním kanálem s romantickou fontánou.

Sídlí tu obě komory parlamentu a v přilehlé věži – het Torentje, sídlí sám předseda vlády.

Madurodam

Chcete si prohlédnout celé Holandsko za jedno odpoledne a na jednom místě? V tom případě byste určitě měli navštívit miniatury Madurodam. K vidění je tu úplně všechno, co s Holandskem souvisí.

Uvidíte miniaturní vesničku plnou větrných mlýnů, královské zámky, moderní i dobovou architekturu, Amsterdam a další města nebo třeba sýrové trhy či tulipánová pole. K vidění jsou také miniatury oblíbených lodí, železniční trať s vláčky nebo letadla.

Madurodam je určitě perfektním kompromisem pro všechny co nemají čas a prostředky procestovat celé Holandsko. Tyto miniatury vám umožní nasát holandskou atmosféru a načerpat také hromadu nových informací. A nakonec se jako správný turista můžete vyfotit v obřích dřevácích.

Denní vstupenka vás bude stát kolem 20eur.

Scheveningen

Pokud vám na večer zbyde energie, běžte se projít po pláži Scheveningen, protože tyhle západy slunce u moře za to prostě stojí. Projít se tu můžete po mole, na kterém je ruské kolo i zip line. Nebo si ochutnejte karamelovou vafli stroopwafel, které tu prodávají čerstvé ve stánku pod molem.

Cestou zpět si můžete vybrat ty nejkrásnější mušle, protože jich je tu nespočet a nikdo je (kromě mě) nesbírá.

Pláž je také lemovaná restauracemi a bary, takže pokud vám bude zima, jelikož tu neskutečně fouká, můžete se jít schovat a pozorovat ten západ s nějakým dobrým drinkem na zahřátí. Jo a Scheveningen je takový holandský jazykolam pro cizince, takže pokud si dáte tu práci se výslovnost správně naučit, můžete před místními slušně zamachrovat.

Sháníš další tipy na výlety po Nizozemsku? Stáhni si ZDARMA e-book 5 tipů na oblíbené výlety a nech se inspirovat. E-book stáhneš TADY.

Mohlo by Tě zajímat:

2 komentář

  1. […] Kousek od muzea se nachází další krásný kostel de Oude Kerk, tedy starý kostel, kde je pochováno několik historických osobností včetně slavného malíře Johannese Vermeera – autora známého obrazu Dívka s perlou, který můžete vidět v muzeu Mauritshaus v Haagu. […]

  2. […] Kousek od muzea se nachází další krásný kostel de Oude Kerk, tedy starý kostel, kde je pochováno několik historických osobností včetně slavného malíře Johannese Vermeera – autora známého obrazu Dívka s perlou, který můžete vidět v muzeu Mauritshuis v Haagu. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *