Aplikace, bez kterých se v Holandsku neobejdete

Žijeme v době, kdy těžko vylezeme bez chytrého telefonu z domu. To může být někdy svazující. Určitě se vám už stalo, že jste u tohoto požírače času strávili zbytečně mnoho chvil nesmyslným surfováním po internetu bez jasného cíle. V tomto článku se ale dozvíte, jak nepřetržitý přístup ke všem informacím na světě využít k vašemu prospěchu a usnadnit si tím běžné činnosti. Přináším vám totiž tipy na aplikace, které se hodí nainstalovat, pokud v Nizozemsku žijete, nebo se sem na nějaký čas chystáte.

Thuisbezorgd

Hladu neporučíme a jestli žijete v typickém holandském stylu „z práce do práce“ bude se vám tahle appka hodit ve chvíli, kdy už prostě nemáte ani chuť ani náladu strávit svůj čas večer u plotny, za to si ale chcete pořádně pochutnat. Na Thuisbezorgd najdete všechny restaurace v okolí, které vám jsou schopny dovést jídlo. Dobrou chuť!

Funda

Při hledání nemovitosti se bez této aplikace neobejdete. Pod jednou střechou tady najdete domy, byty nebo parcely jak ke koupi tak k pronájmu. Obrňte se ale trpělivostí, protože najít nemovitost je v Nizozemsku v poslední době téměř nadlidský úkol a získat ji je pak skoro nemožné. Ale nic se nemá vzdávat předem a pokud po svém vysněném domečku opravdu toužíte, Funda vám pomůže ho najít.

Digi D

V Nizozemsku se dá spousta nudných administrativních úkonů zařídit online. A abyste si mohli co nejvíce cest na úřad ušetřit, budete k tomu potřebovat právě tuto aplikaci a po její aktivaci už vám nic nebrání v tom vyřešit si vaše oficiality z pohodlí gauče. Digi D platí za takovou směsici datové schránky s elektronickou občankou. Skrz tuto aplikaci si můžete například podat daňové přiznání nebo vyřešit komunikaci s úřadem.

Too good to go

Kdo by nechtěl ušetřit přírodě a vlastní kapse zároveň? Aplikace Too good to go nabízí potraviny s končící minimální trvanlivostí za minimální poplatek. Většinou si za 4 až 5 eur můžete objednat tajemný box, ve kterém na vás bude čekat překvapení v podobě potravin, které se nestihly prodat a jinak by se vyhodily, protože za nedlouho už budou neprodejné. Můžete si takto objednat například box plný potravin z vašeho oblíbeného obchodu, nebo třeba jídlo z vaší oblíbené restaurace. Nabídka je pestrá a každý den se přidávají nové a nové obchody, které chtějí zabránit zbytečnému plýtvání.

Indeed

Indeed je nejlepší aplikace pro hledání práce v Nizozemsku. A že já na nich strávila tolik času, že bych se klidně mohla pasovat na jejich nejčastějšího uživatele, takže mně to můžete opravdu věřit. Na Indeed si můžete také nahrát vlastní životopis a dát tak o sobě vědět lovcům talentům napřímo. Najdete tady obrovské množství pracovních nabídek, které se dají filtrovat podle regionu či podle pracovní funkce. Držím vám palce.

Linkedin

Tato aplikace v kombinaci s Indeed vám zaručeně pomůže najít práci vašich snů. Sociální síť Linkedin má v Nizozemsku mnohem větší dosah než v Čechách. Pokud se tedy snažíte najít si práci, měli byste si založit profil, najít co nejvíce možných spojení a svůj profil zasypat všemi pracovními zkušenostmi, dovednostmi a vlastnostmi, které ovládáte. Můžete si být jistí, že tohle bude to první místo, kam si vás váš budoucí zaměstnavatel půjde prohlídnout a právě tento dojem je jeden z těch nejzásadnějších.

Duolingo

Naučit se cizí jazyk není žádná brnkačka, co si budeme povídat. Stojí to námahu, úsilí, přemlouvání a v neposlední řadě spoustu času. S touto aplikací vám to ale půjde o něco snáze. Jazyk se totiž učíte z angličtiny, čímž zabijete dvě mouchy jednou ranou a navíc zábavnou formou. Pokud máte zájem a dostatek odvahy, přidejte se na Duolingo a ukažte sami sobě, že na to máte. I tady si můžete přidat své známé a sledovat jejich pokroky, mě najdete pod jménem Veronika Baars a budu moc ráda, když se přidáte do našeho klubu pokořitelů holandštiny!

Memrise

Memrise je další z aplikací pro výuku cizího jazyka. Osobně na tuto aplikaci nedám dopustit, ze začátku mě naučila spoustu užitečných frází, aniž by mě svou náročností odradila. V kombinaci s Duolingem velice účinná zbraň.

Buienradar

Jak jste si zajisté stihli všimnout, v Holandsku prší. Pořád. Z nějakého důvodu i když vycházíte ven a na nebi nenajdete jediný mráček, situace se během 10 sekund dokáže proměnit, přichází temnota, nebe se roztrhne a začnou padat trakaře. A pak přichází na řadu dvě možnosti, můžete elegantně nosit všude deštník a nebo si stáhnete tuhle aplikaci, která vám přesně nahlásí, v kolik hodin můžete očekávat kde a jak silný déšť. Nutno podotknout, že až na malé odchylky jsou tyto meteorologické odhady velice přesné. Nemáte zač.

Používáte tyto aplikace nebo znáte nějaké další, které by v tomto seznamu neměli chybět? Neváhejte a dejte mi vědět.

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.