Zažij kouzlo podzimního Holandska na vlastní kůži

Když slyšíte „Holandsko,“ určitě se vám v první chvíli vybaví ty klasiky. Větrné mlýny, tulipány, dřeváky, kanály a sýry. Já to samozřejmě chápu. Tak jako jsou Čechy proslavené svým pivem, hokejem a stověžatou Prahou, i Nizozemsko má své klasické dominanty, za kterými ročně jezdí statisíce turistů.

Drtivá většina z nich si ale projde Amsterdam, zavítá na větrné mlýny, v sezoně pak do Keukenhofu a překrásné Holandsko tím zaškrtne ve svém pomyslném bucket listu. Navštíveno.

Holandsko nenabízí jen dřeváky

Jak už ale víte, pro mě Nizozemsko znamená mnohem víc než ty mlýny, dřeváky a Amsterdam, i když právě tyto turistické klasiky i k mým cestám neodmyslitelně patří. Není to ale jejich hlavním cílem, protože Nizozemsko nabízí mnohem víc. A to se vám snažím ukazovat nejen v mých článcích, příspěvcích na Instagramu, ale nově také na společných cestách jako váš průvodce.

Spousta turistů do Holandska zavítá v hlavní sezoně. Tedy v létě. Počasí je zde ale nevyzpytatelné ve všech ročních období. Léta někdy dokážou být pořádně sychravá a podzim občas umí vykouzlit čarovné sluneční dny. Proto jsem si pro letošní první cestu vybrala právě podzimní období. Chci vám ukázat Holandsko ve všech jeho barvách a barevnější než na podzim už opravdu nebude.

Spojila jsem se s platformou Worldee a vytvořila skupinový 4denní zájezd do Nizozemska.

Co od zájezdu můžete čekat?

Podzimní výlet do Nizozemska zahrnuje letenky, ubytování v příjemném hotelu, vstupenky do muzeí, dopravu po Nizozemsku i vstupenky do všech dalších atrakcí popsaných v itineráři. Ten si můžete detailně pročíst zde.

Jediné, co musíte zaplatit sami na místě, jsou výdaje za jídlo a pití.

Po celou dobu vám budu po ruce jako průvodce, budu vám vyprávět o místech, která navštívíme a prokládat to samozřejmě pikantnostmi ze života v Holandsku. Prásknu vám na Holanďany všechno, co o nich vím.

Kam se spolu vydáme?

V Holandsku nás budou čekat 4 plné dny. Odlet z Prahy je totiž ve čtvrtek ráno a odlet do Prahy v sobotu večer. Ukážu vám Nizozemsko klasické i naprosto odlišné od klasických zájezdů. Chtěla jsem vytvořit kombinaci obojího a myslím, že se mi to povedlo. Posuďte sami.

Vezmu vás do historických měst jako je Amsterdam nebo Haarlem, ve kterém budete ubytovaní. Ukážu vám přístav Volendam, kde ochutnáme čerstvé rybí speciality. Nebudou samozřejmě chybět obchůdky se sýry, kde můžete ochutnávat a vybrat to nejlepší, co místní farmáři vyprodukují. Projedeme se po kanálu, bez toho by to snad ani nešlo, a navštívíme muzea.

amsterdam nizozemsko

To úplně nejstarší v Haarlemu a libovolná muzea v Amsterdamu. V rámci výletu máte možnost sami si zvolit, do kterého amsterdamského muzea se chcete podívat, vstupy jsou v ceně zájezdu. Na výběr je například vyhlášené Rijksmuseum, moje oblíbené Moco museum, nebo dechberoucí Van Gogh Museum a spousta dalších. A to zatím popisuju program jen dvou ze čtyř dnů, které společně zažijeme.

Program je nabitý zážitky, je postavený tak, aby cestovatelé, kteří ještě v Nizozemsku nebyli, nepřišli o klasické destinace: jako je Amsterdam a větrné mlýny v Zaanse Schans. Ale k tomu jsem přidala spoustu míst, která neurazí ani cestovatele, kteří už tuto zem navštívili: proto se podíváme do Haarlemu, Volendamu, Marken a na hrad Muiderslot. Je toho spousta a já věřím, že nebudete zklamaní.

Kdy?

Cesta se odjede v minimálním počtu 7 lidí. Datum výletu je 24.11-27.11.

Rezervovat ji můžete na webovkách Worldee, tedy na tomto odkazu. Cestu rezervujte tady.

Moc se těším, až vám budu moct ukázat moje oblíbená místa, holandské uličky s podzimní a předvánoční výzdobou. Tajemnou atmosféru holandského podzimu a ty barvy!

Pokud vás ještě letos láká výlet do zahraničí, klikněte na tento odkaz a přidejte se k nám na 4denní výlet podzimním Holandskem.

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.