Facka pana policajta

Při mé oblíbené činnosti pročítání komentářů na sociální síti jsem tentokrát narazila na problém facky od pana policajta. Porušila jsem tedy pravidlo číslo 1, nebrat si to osobně, protože se mě to dotklo víc, než bych chtěla a motivovalo k napsání tohoto článku.

Storku asi znáte, skupina puberťáků v parku, porušující nařízení a policajta, kterému „to ujede“ a dívku uhodí.

Pokud bychom žili v utopickém světě, bylo by to jasné jako facka. Haha. Policista si nic takového nemá dovolit.

Ale v realitě stojí velká část online prostoru na straně pana policajta s tím, že si dívka facku zasloužila, nebo to ani nebyla facka, nebo, že kdyby to bylo v USA, rovnou by ji střelil do hlavy. A jelikož odpovídání na komentáře je online sebevražda, vysvětlím to hromadně tady.

Začněme od začátku. Fyzické násilí není dobré, výchovné ani normální. Nikdy. To, že si to myslíš, dělá stvůru jen z tebe. Určitě ne z těch, co jsou fyzicky týraní. To že je v České republice stále společensky přijatelné poslat dítěti „jednu dobře mířenou“ a tím jako zázrakem vyřešit všechny rodinné problémy je špatně a slouží to jen jako omluva neschopnosti a jednoduchosti rodičů. Mlátit děti, lidi nebo zvířata není v pořádku. A snad už se k tomu jako Češi taky brzy dobereme. V zahraničí to totiž funguje. Taky se tady ale nezastávají policajtů, co překročí svou pravomoc a hrají si na polobohy. Mají snad POMÁHAT A CHRÁNIT.

Kdyby to bylo USA…

Tak tenhle argument mě nepřestává vyvádět z míry. To, že je v USA normální vraždit lidi na počkání při sebemenším náznaku nebezpečí ale přece v pořádku taky není. Kdyby to bylo USA, tak by ta holka dneska třeba postřílela svou školu, to vám přijde taky super, hrdinové? My nejsme v USA. Tady si nemůžeš koupit zbraň a hrát si na spasitele. Tedy, naštěstí.

Co mi celou dobu duní v hlavě, je tahle nápadná podobnost s tím, co my už známe jen z filmů jako Občanský průkaz. Že bezmozci s obuškem řídí společnost. A lidi, kteří se dobrovolně rozhodli žít v zahraničí, tleskají tomuto zjevně komunistickému přežitku, že násilí je na místě. Taky cítíte tu ironii?

Násilí plodí násilí. Nikdo nemá právo způsobovat jinému bolest. Dneska se slaví Velikonoce, tomu taky všichni tleskáte, že? A kolik z vás je na straně Piláta a Jidáše?

„Lidé bděte“ stojí na československém památníku v Mauthausenu. Škoda, že význam tohoto sdělení spousta uživatelů internetu nikdy nepochopí.

Mohlo by Tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.